ההחתלה רעה: אילו חומרים רעילים מסתתרים במזרני ההחתלה לילדינו?

נגה ניר נאמן ערוץ 10 ׳ברקוד׳. בתוך המזרנים שעליהם רובנו מחתלים את התינוקות, מסתתרים פתלאטים – חומרים רעילים -בהיקף גדול ומדאיג, שאמור להדיר שינה מעיני כל הורה. ואיפה התקנים? השורה התחתונה מאוד מתסכלת: לנו ההורים אין היום שום דרך להתגונן מחומרים מסוכנים שנקראים פתלאטים ונמצאים כמעט בכל מזרן החתלה, סדין גומי, שעוונית ושאר מוצרי הפלסטיק … Continued

אנחנו בשידור כאלטרנטיבה הבריאה והטבעית! ראיון עם חב' דורמיינטה בערוץ 10, 'עושות חשבון' !

אנחנו בשידור כאלטרנטיבה הבריאה והטבעית! ראיון עם חב' דורמיינטה בערוץ 10, 'עושות חשבון' בודקים מי מנסה להכניס חומרים רעילים ומסרטנים לתוך המזרנים שלנו בתור מעכבי בעירה, והאם הם בכלל מסוגלים למנוע שריפות?

המלצות להפחתת רעלים מחיינו.

רעלים יכולים להיות גורם מרכזי בהתפתחותן של מחלות כרוניות כמו סרטן, דלקת מפרקים, אלרגיות, ותנאים קשים אחרים. הם נמצאים בבתינו ומסביבנו בכל עת, וכדאי להפחית את חשפיתנו אליהם.

מזרוני ספוג

בתור הורים לילדים רכים אנו מעוניינים להעניק להם את הטוב ביותר, ודברים אלו תקפים גם לגבי איכות שנתם. על פי מחקרים רבים, איכות השינה של תינוקות משפיעה באופן מהותי על תפקודם במהלך היום, על מצב רוחם ועל התפתחותם התקינה בכלל. לכן, כאשר רוכשים מזרן יש להביא בחשבון נושאים כגון החומרים שמהם עשוי המזרן, זרימת האוויר … Continued

מזרון למיטת ילדים

סביבת חיי ילדינו מוקפת בחומרים כימיים, שעם חלקם ניתן להשלים אך עם מוצרים אחרים מומלץ לא להיות בקירבתם ולחפש חלופה טבעית ללא כימיקלים מזיקים. אחד ממוצרים אלו הינו מזרון למיטת ילדים אשר מיוצר לרוב מחומרים סינטטיים לא בריאים ורעילים המזיקים לילד בשנתו. מכיוון שילד צעיר מבלה את מחצית מזמנו בשינה, מן הראוי למצוא עבורו תחליף … Continued

מזרון מומלץ לתינוק

"מהבדיקה שערכתי למזרני חברת dormiente המיוצר בגרמניה כולל בדיקה במכון התקנים הישראלי, בדיקות מעבדה נרחבות ביותר שבוצעו במכון ECO בגרמניה והתעודה ממכון GOTS לחומרים אורגניים בהולנד, אני מסיק שכל החומרים שמהם בנוי המזרון עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר מבחינת הרכבם הכימי וכל הבדיקות שוללות המצאותם של חומרים רעילים כלשהם.
ישנה חשיבות רבה להבטחת סביבה נקיה מחומרים כימיים, כולל מעכבי בעירה בקרבה מידית לתינוקות, ומזרון השינה מהווה מרכיב עיקרי בסביבת התינוק."

מזרון לתינוק

® dormiente הוקמה בשנת 1988 בגרמניה, על ידי שני ביולוגים שחיפשו חלופה טבעית למזרנים סטנדרטיים סינטטיים. בתחילה דרכה אפילו נלעגה על היותה "ירוקה" אבל כיום, החברה עומדת בראש יצרני מערכות השינה הטבעיות והאיכותיות בעולם ומקפידה להשתמש בתהליכי יצור מסורתיים בבית המלאכה בו כל מוצר נתפר בעבודת יד ונחתם על-ידי אמן בית המלאכה.

מזרן לתינוק ללא מעכבי בעירה

מקור: ד"ר רות אסטרין, מנהלת. הקרן לבריאות וסביבה

חומרים מעכבי בעירה מוחדרים למגוון רחב של מוצרי תעשייה וצריכה כדי שיעמדו בתקן דליקות. אפשר למצוא אותם במילויים של ספות (ספוגים בעיקר), עגלות ילדים ומוצרי תינוקות אחרים כגון כריות הנקה, מוצרי אלקטרוניקה, מערכות בידוד בבניינים ובתעשיית הרכב. על השימוש הנרחב בהם מעידה העובדה שבעשורים האחרונים מוכפלת רמת ריכוז השאריות של כימיקלים מעכבי בעירה בדם בקרב תושבי צפון אמריקה כל שנתיים עד חמש שנים. בארצות הברית נערך לאחרונה מחקר של אוניברסיטת דיוק שניתח 101 מוצרי תינוקות הנמצאים בשימוש נפוץ ומכילים קצף פוליאריטון, שחייב לעמוד בתקנות בטיחות אש. ב-80 דגימות זוהו חומרים מעכבי בעירה. כל החומרים שזוהו, למעט אחד, היו מסוג כלור או ברום.

מזרן אורגני

עיתון הוושינגטון פוסט מדווח שמתוך כ- 80,000 כימיקליים שנצרכים על ידי בני האדם באופן קבוע רק פחות מ 10% מהם נבדקו אם הם מחוללי סרטן או או גורמים לנזקים בריאותיים אחרים. מאז הדו"ח חשיפת משקי בית לכימיקליים רק הוחמרה.
הנה כמה רכיבים נפוצים במזרנים עליהם אנו ישנים כשליש מחיינו ו 50% מחיי ילדינו: