שאלות ותשובות

מה היא מדיניות ההחלפה וההחזרה?

במידה וברצונך להחליף פריט שרכשת בפריט אחר מהאתר, או להחזיר אותו ולקבל החזר כספי או קרדיט לרכישה עתידית באתר, אפשר לעשות את זה בלי בעיה – ובחינם.

כל מה שצריך לעשות הוא לשלוח אלינו חזרה את הפריט עד 30 יום מיום קבלתו, ולוודא שלא נעשה בו כל שימוש ושלא נפל בו שום פגם/נזק ושהמזרן יימצא באריזתו המקורית.

לצערנו, עקב גודלו של מזרן הלקוח יחויב בעלות ההובלה של החזרת המזרן.

ההחזר הכספי יעובד תוך מקסימום 30 יום ממועד קבלת הפריט, אך ורק לכרטיס האשראי שממנו בוצעה ההזמנה. הוא יבוצע באותם תנאים של העסקה המקורית (כלומר: עסקה שבוצעה בתשלומים תזוכה במספר תשלומים תואם, ועסקה שחויבה בתשלום בודד תזוכה בתשלום אחד). אין צורך לפנות לחברת האשראי על מנת לבטל את העסקה – אנחנו כבר נטפל בזה בשבילך. בכל שאלה או תהייה אנחנו זמינים עבורך בטלפון 077-8066668 או במייל hello@dormiente.co.il.

מהם זמני האספקה והמשלוחים?

הפריטים שרכשת יישלחו אליך באמצעות חברת שליחויות, במסגרת זמן האספקה שצויין בעת הקנייה. אם ביקשת לקבל את הפריט עם שליח ישירות הביתה, יתאמו איתך מראש את זמני הגעתו. אנחנו מתחייבים לארוז ולהוציא עבורך את הפריט למשלוח תוך יומיים מיום הזמנת הפריט.

משלוח עד הבית לרוב מגיע לכל חלקי הארץ בטווח 3-1 ימי עסקים (תלוי בחברת השליחויות). אנחנו לא יכולים לקחת אחריות על עיכובים שקשורים לחברות השילוח השונות, אבל לכל שאלה או בעיה, אנחנו לרשותך בטלפון 077-8066668 או במייל hello@dormiente.co.il.

יש לשים ♥ – המשלוחים מתבצעים בין השעות 8:00 ל-20:00, לכן מומלץ לבחור כתובת בה יהיה לך נוח לקבל בה את המשלוח במהלך שעות אלה, למשל כתובת מקום העבודה שלך.

מה עלויות משלוח?

עלויות השלוח עד הבית (לכל חלקי הארץ) הן:

– 70 ש"ח עבור מזרן תנוקות Fredric

– 150 ש"ח עבור מזרן Felix

האם יש צורך להשתמש בסדין על גבי המזרן?

כדי להאריך את חיי המזרן מומלץ להשתמש תמיד בסדין.

מהם תנאי האחריות של המזרן?

אנו מספקים שנתיים אחריות לכסוי המזרן. ו-15 שנים לליבת המזרן.

כיצד יש להשתמש במזרן?

 • כולנו זקוקים לאויר צח, כך גם המזרן. בזמן השינה אנו מאבדים נוזלים רבים דרך הזעה ונשימה. חלק מהלחות נספגת על ידי המזרן ולכן כה חשוב לאוורר בתכיפות את המזרן. בנוסף רצוי לא להניח המזרן על בסיס מיטה סגור אלא על בסיס של לוחות מחורצים.
 • מומלץ להשתמש במזרן במיטה שהמרווח הנוצר בה, כאשר מצמידים את המזרן לשתי דפנות צמודות של המיטה, אינו גדול מ-2 ס"מ.
 • הוראות נקוי: את המעטפת ניתן להסיר. בשטיפה ידנית בלבד במים פושרים, ייבוש בצל, אין לגהץ, ואין לייבש במכונת ייבוש.
 • חשוב: הוראות שימוש עבור מזרן Frederic אסימטרי:
 • עד גיל שנה על התינוק לישון על צידו הקשיח בו תוויות המזרן נמצאות בחלקו העליון.
 • מגיל שנה ומעלה יש להפוך המזרן לחלקו הרך יותר (תויות ימצאו למטה).

מהן מדות המזרן?

מערכת שינה Frederic לתינוק:

אורך: 127 ס"מ, רוחב: 66 ס"מ, עובי: 8 ס"מ.

אורך: 127 ס"מ, רוחב: 63 ס"מ, עובי: 8 ס"מ.

מערכת שינה Felix לנוער:

אורך: 190 ס"מ, רוחב: 90 ס"מ, עובי: 14 ס"מ

מאלו חומרים עשויים המזרנים?

מערכת שינה Frederic לתינוק:

 • כסוי: 92% כותנה אורגנית בלתי צבועה, 8% פוליאסטר טבעי.
 • ליבה: 3 ס"מ לטקס 100% טבעי, 2.5 ס"מ סיבי קליפת פרי הקוקוס. עטופים ב 750 גר'/מ"ר צמר כבשים אורגני.

מערכת שינה Felix לנוער:

 • כסוי: 100% כותנה אורגנית בלתי צבועה. מרופד ב 500 גר'/מ"ר צמר כבשים אורגני.
 • ליבה: 2.5 ס"מ סיבי קליפת פרי הקוקוס עטופים ב 5 ס"מ לטקס 100% טבעי.

האם המוצר הוא היפואלרגני?

כן, אנו משתמשים בחומרי גלם טבעיים לגמרי: כותנה וצמר אורגניים ולטקס 100% טבעי. לטקס 100% גם דוחה עובש ואת קרדית האבק. בנוסף הבדים לא עוברים שום עיבוד בכימקליים ואינם נצבעים כלל. לא רק זאת dormiente מבצעת למעלה מ 200 בדיקות לוודא לאי המצאותן של חלקיקי כמיקליים ורעלנים.

האם המזרים עמידים באש ומתאימים לתקן הישראלי?

כן. ובצורה טבעית לגמרי. דגם המוצר נבדק ואושר על ידי מכון התקנים כמתאים לתקן רשמי 1548: "מזרנים ומגני ראש למיטות ולעגלות של תינוקות ופעוטות, ולחפצים ביתיים דומים". הערה: האישור אינו מעיד על בדיקת כל יחידת מוצר.

האם מכילים חומרים כמיקלים מעכבי בעירה?

בשום אופן לא. שכבת הצמר המרפדת את המזרן משמשת כמעכב בעירה טבעי. דגם המוצר נבדק ואושר על ידי מכון התקנים כמתאים לתקן רשמי 1548: "מזרנים ומגני ראש למיטות ולעגלות של תינוקות ופעוטות, ולחפצים ביתיים דומים". הערה: האישור אינו מעיד על בדיקת כל יחידת מוצר.

מדוע מעטפת המזרן בעלת דפוס חלוקי נחל?

חלוקי הנחל מגבירים את זרימת האויר על פני המזרן לתמיכה בסביבה עשירה יותר בחמצן.

מה אורך חיי המזרן?

מערכות השינה של dormiente עשויות מחומרי הגלם הטובים ביותר בנמצא. ומיוצרות בבית המלאכה באיכות הגבוהה ביותר. בשימוש נכון על פי ההוראות המוצר ישמש נאמנה למשך תקופת דור.

מה טווח הגילאים המתאים למזרן?

מערכת שינה Frederic לתינוק: מלידה ועד גלאי 5.

מערכת שינה Felix לנוער: מגיל 5 והלאה.

מה החשיבות בכך שהמוצר נושם?

זרימה עיקבית של אויר תורמת לשינה ניחוחה לתינוק ומשרה שלווה על ההורים כשילדם ישן שינה בטוחה, נקיה, וטבעית לגמרי.

מה הן היתרונות בסביבת שינה בלתי רעילה?

סביבה בלתי רעילה הנה ללא כל כימיקלים וחלקיקים רעילים. במערכת השינה האורגנית של

® dormiente נמצאים רק חומרים טבעיים לגמרי שתורמים לסביבת שינה בטוחה וטהורה. מזרנים סטנדרטים פולטים כימיקלים ורעלנים. אפילו ברמות זעירות רעלים יכולים להיות מזיקים בהתפתחות מוחו וגופו הרך של התינוק.

אילו הסמכות ישנן למוצרי dormiente?

 1. QUL הסמכה ללטקס טבעי
 2. ECO-Institute הסמכה ללטקס טבעי
 3. GOTS הסמכה לכותנה אורגנית
 4. ecocert הסמכה לצמר אורגני בגידול בתנאים הומניים
 5. מכון התקנים הישראלי. דגם המוצר נבדק ואושר על ידי מכון התקנים כמתאים לתקן רשמי 1548: "מזרנים ומגני ראש למיטות ולעגלות של תינוקות ופעוטות, ולחפצים ביתיים דומים".

כיצד לבחור מזרן מומלץ?

על פניו, בחירת מזרן לתינוק אינה מרגשת אך למעשה הנה חשובה יותר מבחירת מיטת התינוק.  פעוטות יבלו את חודשיהם הראשונים, כ 75% מזמנם, על המזרן. כך גם ילדים צעירים יבלו כמעט 50% מחייהם על המזרן, במשך תקופה קריטית זו של התפתחותם הם נמצאים במגע ישיר וממושך עם המזרן נושמים וסופגים את פלטי המזרן. ועל כן החשיבות בבחירת המזרן הבריא והנקי ביותר בנמצא.

הנה שלוש המלצות בבחירת מזרן


טבעיים, ללא כימיכלים

חפשו מזרן בעל חומרי הגלם הטבעים ביותר.
המזרנים הזולים בשוק מכוסים ביריעת פלסטיק או PVC ולא רק שהנם נוטים להתיבש ולהתפורר הם רעילים. מזרני ספוג סינטטיים (פוליאוריתן) מיוצרים מתרכובות נפט ומכילים מגוון כימיכלים רעילים ומעכבי בעירה כימיים הפולטים רעלים הנישאים באוויר. הסכנה במעכבי הבעירה קיימת לא רק בשאיפה של החלקיקים שלהם אלה גם במגע עורי אפילו ברמות זעירות רעלים אלה יכולים להיות מזיקים בהתפתחות מוחו וגופו הרך של התינוק. חפשו מזרן ללא מעכב בעירה כימי. הנה עמדת משרד הבריאות בנושא.

מזרן בעל כיסוי כותנה טבעית ללא סריגים סינטטיים וללא צביעה או עיבוד הוא אידיאלי. 23% מחומרי ההדברה בחקלאות משמשים להדברת גדולי כותנה. 110 גרם של חומרי הדברה "מייצרים" חולצה אחת.  בחירת חומרים אורגניים תורמים לסביבת שינה בטוחה ונקייה.

מזרן מספוג לטקס טבעי שהנו חומר גלם טבעי ובדרגת האלסטיות הנכונה מתאים אופטימאלית לקווי המתאר של הגוף. הוא נדלה מעץ הגומי (הוואה ברזילאית) ומתעלה על החלופות הסינטטיות של מזרנים סטנדרטים המיוצרים מתרכובות נפט רעילות.


וייסות אוייר וטמפרטורה

מחקרים מראים כי סביבת שינה עשירה בחמצן היא קריטית להתפתחות קוגניטיבית ופיזית בתינוקות. ובנוסף גם מסייעת לשינה ארוכה ועמוקה יותר. המנעו ממזרנים סינטטים שלעיתים קרובות מורכבים מפלסטיק וחומרים סינטטיים רעילים המונעים זרימת אוויר.

גופנו מווסת טמפרטורה באמצעות העור והנשימה. הלחות שנפלטת מגופנו במהלך הלילה יכולה להגיע לליטר אחד. ועל לחות זאת להשתחרר שוב מהמזרן. תכונה זו לא מושגת על ידי בדים סינטטיים אלה באמצעות חומרים טבעיים כגון צמר כבשים. וייסות טמפרטורה וסירקולציה של אויר יעילים במזרן הנם גורמים חשובים בהבטחת שינה ארוכה ורציפה.


תמיכה

על המזרן להיות קשיח. מזרן רך עלול לגרום לראש התינוק לשקוע. בנוסף עמוד השידרה הרך של פעוטות זקוק לתמיכה עודפת.